28 Şubat 2012 Salı

HADİ DEĞİŞTİRELİM

     Bayanların doğasında farklı olmak her zaman vardır. Genellikle de bu farklılığı kıyafetler aracılığıyla stilimize yansıtırız. Bazen bir kemer bazen bir broş değişiklik yapmamızda bize yardımcı olur. 
       Bu sefer ben daha farklı bir yol denedim. Bu kazağı annem hediye etmişti. Üstünde hiç detay olmadığı için gözüme dümdüz göründü. Bir değişiklik yapmalıyım derken aklıma apolet detayı geldi. Belki siz şimdi apoletin modası geçti diye düşünebilirsiniz ama ben çok seviyorum.


       Bu kazağı daha şık bir hale getirmek için apoletleri boncukla işlemeye karar verdim. Fazla da kaba görünmemesi için işleme zemini olarak petek tüller kullanmayı tercih ettim.        Sonra işleyeceğim desene karar vermek için bir kaç çizim denemesi yaptım ve sonunda karar verdim. Tabi boncukları tülün üzerine işlerken de değişiklikler yaptım. Petek tülü çizdiğim desenden daha geniş bir şekilde keserek kullandım. İşlemeyi tamamladıktan sonra boncukların kenarlarından belli bir mesafe bırakarak dikkatlice kestim. 


       Gelelim bu işin püf noktalarına: Boncuklarım siyah ve şeffaf renkte olduğu için petek tüllerin siyah ve beyaz renklerini üst üste koyarak kullandım. Çünkü beyaz kullansam sönük kalacak, siyah kullansam da çok patlayacaktı. Boncukları işlerken ipliğinizi iyice pekiştirin ki kazağınızı yıkamak için makineye attığınızda herhangi bir sürprizle karşılaşmayın. 

        Bu fikirden yola çıkarak siz de farklı değişikliler yapabilirsiniz. Kolay gelsin...

3 yorum:

  1. sevgili asu kazak çok hoş =) yakından da incelediğim için biliyorum. bende hala istemekteyim o apoletlerden =) ellerine sağlık. güzel günlerde kullanmanı diliyorum...

    YanıtlaSil
  2. ben seçmiştim o kazağı, üzerinde bir şeyler yapacağını tahmin etmiştim :))))

    YanıtlaSil
  3. iyiki de seçmişsin. severek giyiyorum çünkü :))

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...